Strona głównaStruktura organizacyjnaDział Platformy Informacji Kulturalnej

Dział Platformy Informacji Kulturalnej

Kierownik działu
Augustyna Nowacka

 • telefon_ico 41 36 55 151
 • telefon_ico 665 202 304
 • e-mail: nowacka@wdk-kielce.pl

Zastępca kierownika działu
Krzysztof Herod

 • telefon_ico 41 36 55 151
 • e-mail: k.herod@wdk-kielce.pl

Małgorzata Chmiel - starszy instruktor ds. produkcji i montażu materiałów multimedialnych

 • telefon_ico 41 36 55 157
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

Michał Herod - młodszy instruktor ds. produkcji i montażu materiałów multimedialnych 

 • telefon_ico 41 36 55 157
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

Krzysztof Irski - główny instruktor ds. produkcji i montażu materiałów multimedialnych

 • telefon_ico 41 36 55 172
 • telefon_ico 665 345 036
 • e-mail: k.irski@wdk-kielce.pl

Łukasz Kopczyński - instruktor ds. produkcji i montażu materiałów multimedialnych

 • telefon_ico 41 36 55 173
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

Michał Łagowski - starszy instruktor ds. produkcji i montażu materiałów multimedialnych

 • telefon_ico 41 36 55 171
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

Agnieszka Markiton - główny instruktor ds. szkoleń elektronicznych e-Learning i informatyki

 • telefon_ico 41 36 55 156
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

Edyta Ruszkowska - główny instruktor ds. informacji kulturalnej

 • telefon_ico 41 36 55 155
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

Damian Więch - młodszy instruktor ds. produkcji i montażu materiałów multimedialnych

 • telefon_ico 41 36 55 157
 • e-mail: pik@wdk-kielce.pl

 

Platformę Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego odwiedza dziennie ponad 10 tys. internautów. Prowadzimy zintegrowany system e-informacji kulturalnej województwa świętokrzyskiego. 

Na stronie PIK (http://pik.kielce.pl/) zamieszczane są zapowiedzi imprez i wszystkich ważnych wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie województwa świętokrzyskiego oraz relacje z nich. Jesteśmy pierwszą tego typu platformą w kraju. Naszymi wyróżnikami są: telewizja internetowa z możliwością przeprowadzania transmisji on-line, nowoczesne studio telewizyjne HD z greenboxem, z możliwością tworzenia dekoracji 3D. 

Platforma pełni funkcję informacyjną, naukową, poznawczą i edukacyjną. W module nauki elektronicznej prowadzimy kursy, szkolenia oraz warsztaty z zakresu kultury i sztuki.

O dużej popularności Platformy i nieustannym zainteresowaniu treściami przez nas prezentowanymi świadczy liczba internautów, którzy dotychczas odwiedzili nasze strony – dotychczas zawitało do nas ponad 23 mln osób (dane z kwietnia 2017 r.). Na co dzień współpracujemy z 250 placówkami i instytucjami kultury z województwa świętokrzyskiego. 

Portal Informacji Kulturalnej w 2009 roku został nagrodzony Świętokrzyską Nagrodą Kultury przyznawaną przez marszałka województwa świętokrzyskiego, był również nominowany do nagrody Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Opiekun Medialny, przyznawanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W październiku 2013 roku Platforma Informacji Kulturalnej została zaproszona do udziału w Międzynarodowych Targach Innowacji i Nowych Technologii – jako przykład wprowadzania nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań w kulturze.

Zapraszamy do współpracy!     

Kontakt: platforma@wdk-kielce.pl  

Patronaty medialne: patronat.platforma@wdk-kielce.pl

Adres: 

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego

ul. ks. Piotra Ściegiennego 2

25-033 Kielce 

 

Zespół PIK tworzą:

Augustyna Nowacka

Augustyna foto 2012

Artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, kierunku wzornictwo. Skończyła studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach, Międzynarodowe Studia Podyplomowe z zakresu Integracji Europejskiej, posiada także Europejski Certyfikat Menedżera i Zarządcy Regionalnego. W WDK pracuje od 10 lat. Zaczynała od funkcji menedżera kultury, potem zajmowała się promocją kultury, pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych i wdrażaniem projektów, od 2009 roku pełniła funkcję kierownika działu szkoleń i funduszy, by wreszcie w sierpniu 2012 roku objąć stanowisko kierownika Portalu Informacji Kulturalnej.
Z PIK jest związana od samego początku – od momentu powstania koncepcji projektu. W 2005 roku była autorką projektu "Stworzenie sieci informatycznej pomiędzy instytucjami kultury województwa świętokrzyskiego", dzięki któremu portal i 30 gminnych, miejskich i miejsko-gminnych instytucji kultury zostało wyposażonych w niezbędny sprzęt komputerowy.
Niespokojny duch, interesuje się sztuką i kulturą, filozofią, tańcem i psychologią.

Małgorzata Chmiel

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie o. w Kielcach. Głównym obszarem jej zainteresowań jest film dokumentalny. Wieloletni współpracownik TVP Kielce (także jako operator kamery). Od lat realizuje filmy, pracuje również przy projektach kulturalnych, tworzy prace eksperymentalne. Inicjatorka społecznych przedsięwzięć z dziedziny kultury.

Agnieszka Markiton

A.Markiton foto

Ścisły umysł z politechnicznym dyplomem i pedagogicznym doświadczeniem. Jej wykształcenie, zainteresowania i praktyka przekładają się na płaszczyznę szkoleń elektronicznych w Portalu Informacji Kulturalnej. W przeszłości nauczyciel akademicki w jednej z kieleckich uczelni wyższych. W WDK pracuje od 6 lat. Zanim trafiła do PIK była informatykiem. Fotografik-hobbysta. Okazjonalnie – operator kamery. Każdą wolną chwilę spędza na górskich wędrówkach lub żeglowaniu. Interesuje się dziedzictwem przemysłowym regionu świętokrzyskiego oraz zabytkami. Skrupulatna i dociekliwa. W 2010 roku otrzymała trzecią nagrodę w konkursie fotograficznym "Świętokrzyskie pięknieje dla Ciebie" organizowanym przez Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego.

Edyta Ruszkowska

E. Ruszkowska foto

Absolwentka geografii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (obecny Uniwersytet Jana Kochanowskiego). Ukończyła studia podyplomowe w zakresie public relations w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez sześć lat pracowała jako dziennikarka w kieleckiej redakcji Telewizji Polskiej, a przez cztery lata pełniła funkcję kierownika redakcji. W roku 2001 rozpoczęła pracę w dziale marketingu, a następnie PR Targów Kielce. W firmie tej była również rzecznikiem prasowym. Prowadziła zajęcia w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach oraz sprawowała funkcję sekretarza Loży Świętokrzyskiej Business Centre Club. Od 2007 roku, od początku powstania Portalu Informacji Kulturalnej, pracuje jako redaktor PIK. W wolnych chwilach amatorka narciarstwa i aktywnego wypoczynku (instruktorka fitness). Za film "Nie święci garnki lepią", zrealizowany dla PIK, otrzymała nagrodę specjalną przyznaną przez kieleckie kino "Moskwa" podczas XV Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych NURT. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie "Złote Pióro Marszałka" za programy telewizyjne prezentujące ciekawe zakątki ziemi świętokrzyskiej. W uznaniu dokonań wzbogacających dorobek kultury województwa świętokrzyskiego w 2013 roku otrzymała Świętokrzyską Nagrodę Kultury. W listopadzie 2015 roku została odznaczona srebrnym medalem za długoletnią służbę.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 153
Realizacja nbStudio