Strona głównaStruktura organizacyjnaDział Promocji i Organizacji Imprez

Dział Promocji i Organizacji Imprez

Tomasz Irski - główny instruktor ds. impresariatu tj. organizacji imprez i widowni
 • telefon_ico 41 36 55 140, e-mail: t.irski@wdk-kielce.pl

Małgorzata Kaczmarek - główny instruktor ds. impresariatu tj. organizacji imprez i widowni

 • tel. 41 36 55 140, e-mail: promocja@wdk-kielce.pl

Aleksandra Kwapisz - starszy instruktor ds. impresariatu tj. organizacji imprez i widowni 

 • tel. 41 36 55 122, e-mail: promocja@wdk-kielce.pl

 

Zakres działania:

 • organizacja dochodowych imprez zleconych: artystycznych, estradowych, teatralnych, festiwali i innych
 • organizowanie imprez dochodowych z udziałem artystów profesjonalnych
 • nawiązywanie kontaktów i stała współpraca z instytucjami, agencjami artystycznymi na terenie województwa i kraju
 • tworzenie polityki repertuarowej WDK
 • pozyskiwanie środków od sponsorów na organizowane działania
 • reklama organizowanych imprez
 • współpraca ze środkami masowego przekazu
 • przygotowanie kalkulacji, dokumentowanie imprez, dystrybucja biletów i wejściówek, rozliczanie imprez

 

Zespół tworzą:

Tomasz Irski

T.Irski foto 2012

Absolwent Akademii Świętokrzyskiej, kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalności grafika warsztatowa. Ukończył III stopnie kursu Polskiego Języka Migowego.
Związany z WDK od 2001 r. Animator kultury, twórca wielu konkursów plastycznych oraz muzycznych o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Twórca i założyciel Koła Miłośników Historii Sztuki, pomysłodawca ogólnopolskich kiermaszów rzemiosła artystycznego.  Założyciel i opiekun artystyczny Teatru Plastycznego SEN zrzeszającego głuchoniemych aktorów. Dotychczas grupa otrzymała Nagrodę III Stopnia Prezydenta Miasta Kielce za upowszechnianie kultury w środowisku osób niesłyszących oraz Świętokrzyską Nagrodę Kultury 2016 za działalność na rzecz zwiększania dostępu do kultury dla osób niesłyszących. 
W roku 2016 stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżniony za pracę na rzecz kultury nagrodą Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenta Miasta Kielce.
Od najmłodszych lat miłośnik sztuki i meloman.

Małgorzata Kaczmarek

G. Kaczmarek foto OK

Absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach (inżynier mechanik) i studiów podyplomowych o specjalności zarządzanie kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Menedżer kultury, impresario z blisko 30-letnim doświadczeniem. Swoją działalność rozpoczęła od organizowania imprez kulturalnych dla środowiska studenckiego (Studenckie Przedwiośnia Kulturalne, Juwenalia, Międzynarodowy Tydzień Studenta, Ogólnopolski Przegląd Teatrów „START”, maratony filmowe itp.). Była m.in. kierownikiem programowym Festiwalu „Fama”, sekretarzem Krajowej Rady Kultury ZSP, dyrektorem Akademickiego Biura Kultury i Sztuki „Alma-Art” O. Kielce. W ramach „Alma-Art” prowadziła działalność gospodarczą, organizując m.in.: Wybory Miss Ziemi Kieleckiej i trasy koncertowe kabaretu „Pigwa Show”.
Od 1991 r. prowadzi własną agencję artystyczną. Zorganizowała wiele dużych imprez artystycznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Od 1993 r. reprezentuje interesy Kabaretu „Pirania”.
W WDK pracuje od blisko 4 lat – najpierw jako kierownik Portalu Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego, w sierpniu 2012 roku przyjęła nowe obowiązki w Impresariacie WDK.

Aleksandra Kwapisz

Ola Kwapisz fota OK

Od wielu lat związana z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, nauczyciel tańca z 30-letnim doświadczeniem. Współzałożyciel, współwłaściciel Szkoły Tańca CHARLESTON, aktualnie będącej jednostką artystyczną WDK. Jako jedna z pierwszych promowała taniec towarzyski w Kielcach, organizując lekcje tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także konkursy, w tym wielkie międzynarodowe turnieje tańca z udziałem najlepszych par oraz wybitnych nauczycieli i sędziów tańca z całego świata. Spod jej skrzydeł wyszli mistrzowie Polski par zawodowych i amatorskich, wicemistrz Kanady, mistrzowie Polski w disco solo, disco parach, rock'n'rollu, mambo, lambadzie. Z jej szkoły talentów wywodzi się 90 proc. nauczycieli tańca towarzyskiego działających w regionie świętokrzyskim. Współpracuje z najlepszymi szkołami i trenerami z Polski i świata.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 116
Realizacja nbStudio