Strona głównaFundusz Wymiany KulturalnejKONFERENCJA PRASOWA WDK - GRUDZIEŃ 2010

KONFERENCJA PRASOWA WDK - GRUDZIEŃ 2010

KONFERENCJA PRASOWA – GRUDZIEŃ 2010


20 grudnia 2010 roku w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi „Tańce ludowej dawniej i dziś, wymiana kulturalna i współpraca ekspertów w dziedzinie tańca i muzyki ludowej Polski i Norwegii”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele kieleckich mediów – gazety „Echo Dnia”, gazety „Wyborczej”, Polskiej Agencji Prasowej, Radio „Eska”, Radio „Plus”, Radio „Planeta”, Portalu Informacji Kulturalnej oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
Tematem przewodnim konferencji były najważniejsze działania zrealizowane w ramach Projektu w czwartym kwartale 2010 roku – udział polskich artystów w festiwalu „Hilmarfestivalen’ w Steinkjer, wizyta polskiej delegacji na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Trondheim oraz prace badawcze przeprowadzone w regionie Sør-Trøndelag (Røros). Na pytania dziennikarzy odpowiadały koordynator oraz manager Projektu – Małgorzata Michałowska-Wójcik i Karolina Opałko.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 157
Realizacja nbStudio