Strona głównaProjekty zrealizowaneCHOPIN 2009

CHOPIN 2009

chopin_logo.jpg

"Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze"

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach to instytucja od lat wspierająca działalność amatorskich środowisk. W tym roku propozycje dla młodych artystów udało się zawrzeć w projekcie o nazwie „Chopinowskie inspiracje w muzyce, plastyce i teatrze" realizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niewątpliwym atutem projektu była jego interdyscyplinarność - składał się z warsztatów teatralnych i plastycznych oraz konkursów plastycznego i fortepianowego. Inspiracją wszystkich tych działań była postać wybitnego polskiego pianisty i kompozytora - Fryderyka Chopina. Prace nad projektem trwały od marca 2009 roku. Rozpropagowane zostały regulaminy obu konkursów, ogłoszono nabór do grup warsztatowych.

czytaj dalej

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 70
Realizacja nbStudio