Strona głównaAktualności

Czas na Dziecięcą Estradę Folkloru 2020! Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

2020/02/11

21 marca o godz. 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd Dziecięca Estrada Folkloru. Na scenie zaprezentują się dziecięcy wykonawcy folkloru: soliści-wokaliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz instrumentaliści z terenu województwa świętokrzyskiego. Młodzi artyści proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń do 13 marca na adres WDK. 

Organizowany co roku przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Starostwo Powiatowe w Kielcach przegląd Dziecięca Estrada Folkloru ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów charakterystycznych dla województwa świętokrzyskiego. 

Występy artystów oceniać będzie Rada Artystyczna powołana przez organizatorów. Oceniać ona będzie: poziom artystyczny, dobór repertuaru i zgodność etnologiczną. 

Najlepsi wykonawcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać pocztą na adres WDK:

  • Wojewódzki Dom Kultury
  • ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
  • 25–033 Kielce

lub drogą e-mailową na adres: wdk@wdk-kielce.pl

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

Zainteresowanym dodatkowych informacji udzielają instruktorzy z Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134 / 136.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 17
Realizacja nbStudio