Strona głównaAktualności

Promocja tomiku wierszy Marianny Piotrowskiej OKRUCHY OBŁOKÓW

2020/02/07

25 lutego o godz. 17.00 zapraszamy Państwa na promocję tomiku wierszy Marianny Piotrowskiej, zatytułowanego "Okruchy obłoków".

Obecny tom jest czwartą książką poetycką autorki po wydanych wcześniej "Słowa jak krople rosy" (2010), "Czekaj na kwiat" (2012) i "W ciszy własnych myśli" (2015).

Wstęp wolny. 

_______

Marianna Piotrowska (z domu Rowińska) urodziła się w 1944 roku w Niedźwiedziu. Mieszka w Kielcach. Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Lublinie. To członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego i Grupy Poetyckiej Świętokrzyskiego Stowarzyszenia UTW w Kielcach. Jest laureatką konkursów poetyckich.

Debiutowała wierszem "Niezapominajki" w almanachu wierszy Eko-Radio w 2009 r. Jej wiersze publikowano w antologii twórczości Grupy Literackiej Świętokrzyskiego Stowarzyszenia UTW Kielce "Ptaki wciąż powracają", "Co mi w duszy gra" oraz w antologii wierszy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach "Lament smoleńsko-katyński" i "Między nami poetami", a także w trzech almanachach literackich Wydawnictwa św. Macieja w Tarnowskich Górach. Z okazji 90-lecia TPSP otrzymała statuetkę Nike Świętokrzyska.

Marianna Piotrowska jest członkinią Chóru Cantabile przy Stowarzyszeniu ŚUTW w Kielcach i Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka. Ponadto interesuje się fotografią. Zdobyła I miejsce w konkursie "Zielono mi". Inne zainteresowania autorki to przyroda i historia starożytna. Ciekawość świata zawiodła ją do wielu krajów, m.in. USA, Kanady, Meksyku, Francji, Włoch, Egiptu, Turcji. 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 378
Realizacja nbStudio