Strona głównaAktualności

Wernisaż wystawy prac Niny Berezii

2020/02/01

31 stycznia w Sali Kominkowej WDK odbył się wernisaż wystawy prac ukraińskiej artystki Niny Berezii, zatytułowany "Malarstwo - moja pasja".

Nina Berezii urodziła się w Kijowie. Od dzieciństwa uwielbiała chodzić po Zejściu Włodzimierza, gdzie artyści wystawiali swoje prace. Długo się im przyglądała, a potem sama podejmowała pierwsze twórcze próby.

Zawodowo związana jest z turystyką. Malarstwem zajmuje się amatorsko - jest jej życiową pasją. Szczególnie lubi malować kwiaty, delektować się rozmaitością ich barw i odcieni. 

W Kijowie miały miejsce pierwsze prezentacje jej obrazów. Pod koniec lat 90. artystka przeniosła się do Polski. Kolekcja, którą można zobaczyć na wystawie w WDK, to zbiór prac powstałych w latach 2001-2019. 

Fot.: Małgorzata Kaczmarek (WDK)

Galeria zdjęć z wernisażu

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 153
Realizacja nbStudio