Strona głównaAktualności

EKSPERYMENTY Z CIENIEM - szkolenie dla animatorów kultury

2020/01/23

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w szkoleniu dla animatorów kultury "Eksperymenty z cieniem".

Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym! – to idea, która przyświeca stworzeniu tego typu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry szkolne, grupy w domach kultury, bądź tych, którzy sami próbują swoich sił na scenie. 

W pracy scenicznej najważniejsze są wyobraźnia i autentyczność. Teatr cieni to technika wykorzystująca grę światła i ciemności, pantomimy, tańca, aktorstwa, zabaw plastycznych i efektów muzycznych. Dzięki niej jesteśmy w stanie tworzyć wspaniałe historie, budować scenografię, tworzyć bohaterów o niecodziennych kształtach. To wspaniała możliwość twórczej pracy i rozwoju aktorskiego dzięki poszerzaniu wyobraźni i rozwoju kreatywnego myślenia.

Warsztat skierowany jest nie tylko do osób zainteresowanych teatrem w szeroko rozumianym pojęciu, które chciałyby wzbogacić swój warsztat o nowe umiejętności.

Warsztaty odbędą się 15 lutego 2020 roku (w sobotę) o godzinie 9.30 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2.

Czas trwania warsztatów: od godziny 9.30 do 14.30 (6 godzin dydaktycznych). 

Po zajęciach uczestnicy otrzymują zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Na zajęciach:

  • Dowiesz się, jak krok po kroku  zaprojektować i zbudować lalkę cieniową oraz elementy scenografii.
  • Sprawdzisz możliwości animacyjne swojej lalki i jak można ją zaprezentować na ekranie (element sceniczny w teatrze cieni). 
  • Dowiesz się, jak wykorzystać zdobyte umiejętności do zbudowania etiudy teatralnej, a co za tym idzie spektaklu (bądź jego części) opartego na tej technice. 

Warsztaty poprowadzi:

Mateusz Wróbel – instruktor teatralny, aktor. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu pedagogiki teatru "Pracownie 2012" w ramach programu Małopolskiego Instytutu Kultury "Dilettante – teatr w ruchu" oraz kursu "Istnienie w dłoni – animacja przedmiotu, kreacja i animacja marionetki ceramicznej i tradycyjnej". Na stałe związany z Teatrem Figur, gdzie pracuje jako aktor i pedagog teatru.  

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Podczas warsztatów obowiązuje luźny strój, w którym można swobodnie się poruszać i ćwiczyć!

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Karta zgłoszenia

Karty zgłoszeń przyjmowane są w terminie do 13 lutego 2020 roku na adres mailowy: hguza@wdk-kielce.pl 

Dodatkowych informacji o warsztatach udziela Hubert Guza, nr tel.: 41 36 55 134.  

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 87
Realizacja nbStudio