Strona głównaAktualności

Spotkanie autorskie z Janem Lechickim. Promocja książki POSTSCRIPTUM

2020/01/11

11 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Jana Lechickiego "Postscriptum" z ilustracjami prof. Wincentego Kućmy. Spotkanie poprowadził Stanisław Nyczaj, prezes Oddziału Świętokrzyskiego Związku Literatów Polskich. Na spotkaniu gościł także Marek Bogusławski, wicemarszałek Wojewódzwa Świętokrzyskiego, który wręczył bohaterowi wieczoru Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jan Lechicki urodził się w Łagowie w 1931 r. Z zawodu jest lekarzem specjalistą medycyny ogólnej, pediatrii i organizacji służby zdrowia. Z zamiłowania jest także poetą, prozaikiem, fraszkopisarzem, aforystą i publicystą. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele tomików jego wierszy, m.in.: "Pojedynek z sobą?", "Okruchy dzieciństwa", "Przetaczanie myśli", "Wysupłane z pamięci" czy "Tomograf duszy".

Fot.: Małgorzata Kaczmarek (DAiEK WDK)

Galeria zdjęć ze spotkania z Janem Lechickim

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 12
Realizacja nbStudio