Strona głównaAktualności

Wernisaż wystawy prac mongolskiego fotografa Bayar Balgantserena

2020/01/09

9 stycznia 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Mongolią. W WDK zaprezentowane zostały prace znakomitego mongolskiego fotografika Bayara Balgantserena.

Wystawę, na którą składa się około 50 prac artysty, można oglądać w WDK do 9 lutego.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Mongolii w Polsce Bataa Nemekh. Wśród członków delegacji mongolskiej pojawili się także: radca Ambasady Mongolii w Polsce Gerelmaa Adiya, konsul honorowy Mongolii w Krakowie Urtnasan Tsakhiur i dyrektor Centrum Kultury Mongolii w Krakowie Munkhtsolmon Jadamba. W WDK gościliśmy również: senatora Krzysztofa Słonia, Mirosława Gębskiego - starostę kieleckiego, Marka Bogusławskiego - Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego, Andrzeja Prusia - Przewodniczącego Sejmiku Województwa i Marcina Różyckiego - wiceprezydenta Kielc. 

W trakcie spotkania odbyła się prezentacja strojów oraz pieśni mongolskich i polskich. Nie zabrakło także degustacji tradycyjnych potraw obu kuchni. 

Na zakończenie w Sali Widowiskowej WDK odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. "Mongolia - Nomadic by Nature".

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

Fotorelacja z wernisażu

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 200
Realizacja nbStudio