Strona głównaAktualności

Uroczyste otwarcie wystawy z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Mongolią

2020/01/09

9 stycznia o godz. 14.00 w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Mongolią. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną prace mongolskiego fotografa Bayara Balgantserena. Wystawa, która dostępna będzie do 9 lutego br. w holu WDK to zbiór około 50 prac artysty.

Bayar Balgantseren często podróżuje po Mongolii oraz do najdalszych zakątków świata, gdzie fotografuje piękno przyrody, krajobrazów i ptaków. W swoich pracach ukazuje także mongolski styl życia, za co wielokrotnie nagradzano go na licznych festiwalach i konkursach.

W czwartkowym spotkaniu udział wezmą Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Mongolii w Polsce Bataa Nemekh. Wśród członków delegacji mongolskiej pojawią się także: radca Ambasady Mongolii w Polsce Gerelmaa Adiya, konsul honorowy Mongolii w Krakowie Urtnasan Tsakhiur i dyrektor Centrum Kultury Mongolii w Krakowie Munkhtsolmon Jadamba.

W trakcie spotkania odbędzie się prezentacja strojów oraz pieśni mongolskich i polskich. Nie zabraknie także degustacji tradycyjnych potraw obu kuchni. Na zakończenie, o godzinie 15.00 w Sali Widowiskowej WDK rozpocznie się projekcja filmu dokumentalnego pt. "Mongolia – Nomadic by Nature".

Łukasz Kopczyński (PIK)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 36
Realizacja nbStudio