Strona głównaAktualności

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Kielc

2020/01/06

Uroczysty Orszak Trzech Króli tradycyjnie przeszedł dzisiaj ulicami Kielc.

O godz. 12.30 wyruszył sprzed WDK do kieleckiej katedry. W trakcie przemarszu uczestnicy śpiewali kolędy. Śpiew poprowadził znakomity tenor Andrzej Wiśniewski przy akompaniamencie instrumentalisty klawiszowca Radosława Suligi. Orszak poprowadzili instrumentaliści ze Studium Instrumentów Etnicznych. W orszaku udział wzięły również grupy rekonstrukcyjne i służby mundurowe.

O godz. 13.00 w kieleckiej katedrze została odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka, zaś bezpośrednio po niej odbyło się wspólne kolędowanie.

W tym roku w role Trzech Króli wcielili się: pułkownik Grzegorz Motak (Baltazar), dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady WOT; pułkownik Jarosław Molisak (Kacper), szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach oraz dyrektor TVP 3 Kielce Przemysław Predygier (Melchior). Czwartym, tak zwanym spóźnionym królem, był Marek Adamczak, założyciel Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 w Kielcach.

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

Fotorelacja z Orszaku Trzech Króli w Kielcach

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 39
Realizacja nbStudio