Strona głównaAktualności

Spotkanie wigilijne dla bezdomnych, ubogich i samotnych w WDK

2019/12/24

Tradycyjnie w wigilię świąt Bożego Narodzenia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie opłatkowe dla bezdomnych, ubogich i samotnych mieszkańców Kielc i okolic. Na holu górnym WDK przy stołach zasiadło kilkaset takich osób, które mogły skosztować ciepłych dań wigilijnych, ogrzać się i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Nie zabrakło także specjalnie przygotowanych paczek żywnościowych, którymi obdarowani zostali najbardziej potrzebujący. Organizowane w Wojewódzkim Domu Kultury spotkania Bożonarodzeniowe i Wielkanocne stały już tradycją, a osoby bezdomne, ubogie i samotne wiedzą, że w te dni mogą pojawić się w gmachu WDK i choć na chwilę poczuć świąteczny klimat i porozmawiać z innymi ludźmi. Przy wigilijnym stole, zastawionym tradycyjnymi potrawami, zasiedli bezdomni, samotni i ubodzy, a także pracownicy Wojewódzkiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz biskupi diecezji kieleckiej, którzy udzielili wszystkim błogosławieństwa.

Źródło: www.pik.kielce.pl

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 155
Realizacja nbStudio