Strona głównaAktualności

Premierowy pokaz filmu o Gustawie Herlingu-Grudzińskim

2019/12/03

Na zakończenie Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w poniedziałek 9 grudnia Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do sali kina Fenomen na premierowy pokaz filmu "…stąd wyruszyłem w drogę…". Początek seansu o godz. 18.00.

Film opowiada o miejscach i ludziach ważnych dla pisarza w jego młodości, a więc o domu rodzinnym w Berezowie, Suchedniowie, mieszkaniu w kieleckiej kamienicy, szkole, parku miejskim w Kielcach i zauroczeniu twórczością Stefana Żeromskiego. 

Film powstał w Platformie Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego. Narratorką opowieści jest dr Irena Furnal – znawczyni życia i twórczości Herlinga-Grudzińskiego.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Jan Nowicki, który zaprezentuje fragmenty prozy pisarza.

Kielecka poetka Anna Zielińska-Brudek przeczyta tekst swojej pieśni poświęconej pamięci G. Herlinga-Grudzińskiego "Pielgrzym odzyskany".

Wstęp wolny.

Zwiastun filmu: "…stąd wyruszyłem w drogę…".

Krzysztof Irski (PIK)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 228
Realizacja nbStudio