Strona głównaAktualności

XI Senior Show już za nami!

2019/11/25

W minioną niedzielę, 24 listopada, w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się XI edycja Senior Show – imprezy artystycznej adresowanej do środowiska 60+ województwa świętokrzyskiego.

Największe zainteresowanie wzbudziła debiutująca na scenie Senior Show Konstancja Galera poruszająca się na wózku inwalidzkim, która swoim pięknym głosem zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność.

Debiutantkami były też Bożena Zielińska z Uniwersytetu III Wieku w Końskich oraz Helena Kowaluk. Na scenie wystąpili również stali wykonawcy: Barbara Zawodnik z Jędrzejowa, Zofia Dulęba, Pasjonutki, Krzysztof Kis, Zygmunt Wiśniewski oraz zespół Kowalanki z Henryką Brzozą i Heleną Pekalską, które zaprezentowały monologi kielecką gwarą.

W niedzielnym spotkaniu uczestniczył Senator RP Krzysztof Słoń, który nie tylko podziwiał występy seniorów, ale także chętnie włączył się do wspólnego śpiewania.

Kolejna – XII edycja Senior Show – odbędzie się podczas karnawału, na przełomie stycznia i lutego 2020 r.

Więcej informacji: Tomasz Irski, e-mail: tomasz.irski@wdk-kielce.pl, nr tel.: 41 36 55 140.

Info i fot.: Tomasz Irski (DAiEK WDK)

Fotorelacja z XI Senior Show

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 83
Realizacja nbStudio