Strona głównaAktualności

Wernisaż wystawy prac Janusza Wiśniewskiego

2019/11/07

18 listopada o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na wernisaż wystawy prac malarskich Janusza Wiśniewskiego, zorganizowany w ramach cyklu "Z muzami przy kominku". 

To spotkanie ze sztuką uświetni występ syna autora prac – tenora Andrzeja Wiśniewskiego.

Janusz Wiśniewski – lekarz pulmonolog i otolaryngolog z wieloletnim doświadczeniem ma artystyczną duszę i od zawsze w wolnych chwilach śpiewał, malował obrazy i realizował się na teatralnych scenach. Jeszcze w czasie studiów na Akademii Medycznej w Krakowie uczył się śpiewu u prof. Józefa Gaczyńskiego. Występował w Krakowie w sztukach muzycznych, m.in. w "Wesołej wdówce", "Romans z wodewilu" i in. Śpiewał w chórze w Filharmonii Świętokrzyskiej, brał udział w licznych koncertach oraz w operze "Straszny dwór". 

Malarstwo to druga z pasji dr. Janusza Wiśniewskiego. Największą radość sprawia mu tworzenie lirycznych pejzaży. Jest kolorystą i romantykiem – jego prace ogląda się z wielką przyjemnością.

Andrzej Wiśniewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (AMFC) na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Aktualnie jest solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie przy wystawianiu "Salome" R. Straussa. Wielokrotnie występował w spektaklach realizowanych przez AMFC w Warszawie. Współpracuje także z Teatrami muzycznymi w Łodzi i w Poznaniu oraz Filharmonią Romualda Traugutta w Warszawie.  

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 246
Realizacja nbStudio