Strona głównaAktualności

Dzień lwowski w WDK

2019/10/07

6 października 2019 r. w WDK odbył się Dzień lwowski, zorganizowany wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Przedsiębiorstwem "Supon".

Specjalnie dla gości wydarzenia duet Fidelis pochodzący z Przemyśla wykonał wiązankę piosenek lwowskich i o Lwowie. Z kolei kino Fenomen wyświetliło wczoraj film "Włóczęgi" z 1939 r. w reż. Michała Waszyńskiego, jednego z najważniejszych twórców filmowych 20-lecia międzywojennego. To jeden z ostatnich filmów z udziałem Szczepka i Tońka - legendarnych lwowskich batiarów, w którym uwiecznione zostało wykonanie znanego utworu "Tylko we Lwowie" wyśpiewanego przez aktorów Kazimierza Wajdę i Henryka Vogelfängera.

Cieszymy się, że zechcieliście Państwo wspólnie z nami wybrać się na nostalgiczną wycieczkę artystyczną do Lwowa.

Dziękujemy za spotkanie!

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 143
Realizacja nbStudio