Strona głównaAktualności

Głusi z Teatru Plastycznego SEN z wizytą we włoskim Trydencie

2019/10/07

W dn. 1-4 października głusi z Teatru Plastycznego SEN przebywali we włoskim Trydencie, w którym występowali przed środowiskiem osób niesłyszących. Na spotkanie z grupą przybyli głusi m.in. z Padwy, Niemiec, Tajlandii oraz Polski. 

Już po raz drugi przedstawiciele tych środowisk spotkali się w Trydencie.  W ubiegłym roku zespół TP SEN zaprezentował inscenizację teatralną "Sztuka ciszy". W tym roku - inscenizację "Sny i marzenia" i przeprowadził warsztaty teatralne. Po warsztatach doszło do oficjalnego spotkania z Brunellą Grigolli, prezes Ente Nazionale Sordi Trento, której głusi z Polski przekazali pamiątki z Kielc i województwa świętokrzyskiego. Natomiast na liczną grupę widzów czekały wyroby promocyjne naszego regionu, przygotowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Miasta w Kielcach.

Występ oraz spotkania artystyczne z włoskim środowiskiem głuchych odbyły się dzięki współfinansowaniu:

  • Zarządu Województwa Świętokrzyskiego,
  • PPH POLFOL Masłów,
  • Fundacji Vive Serce Dzieciom,
  • Stowarzyszenia Wizjoner
  • i WDK w Kielcach.

Na koniec pobytu z rąk Zarządu ENS Trento nasza grupa teatralna otrzymała pamiątkowy grawerton z podziękowaniami za promocję kultury osób niesłyszących na świecie.

W dn. 10-17 listopada br. głusi z TP Sen przebywać będą na II Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Głuchych pn. "Terytorium Gestu" w Moskwie, na którym jako jedyni będą reprezentować nasz kraj. Przelot w obie strony oraz pobyt finansuje Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej.

Jednocześnie zespół Teatru Plastycznego SEN przygotowuje się do uroczystości 5-lecia istnienia, która odbędzie się 21 listopada o godz. 17.00 w kieleckim WDK. Tego wieczoru nasi artyści zaprezentują swój dorobek artystyczny, podsumują dotychczasowe działania i wejdą w nowy, fascynujący etap, pełen nowych projektów, realizacji i kontaktów. 

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski, Prezydent Miasta Kielce – Bogdan Wenta, Prezes Zarządu  Głównego  Polskiego Związku Głuchych – Krzysztof Kotyniewicz.

Więcej informacji udziela twórca i opiekun Teatru Plastycznego  Sen – Tomasz Irski, nry tel.: 609 828 518, 41 36 55 140.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 14
Realizacja nbStudio