Strona głównaAktualności

Teatr Muzyczny Arte Creatura zaprasza na operetkę WIEDEŃSKA KREW

2019/07/17

5 października 2019 o godz. 18.00 Teatr Muzyczny Arte Creatura zaprasza Państwa do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na operetkę Johanna Straussa "Wiedeńska krew".

Bilety na to wydarzenie w cenach 60 zł i 50 zł (balkon) są do kupienia w WDK. Sprzedaż biletów prowadzi Iwona Jaros-Stachurska, p. 150, nry tel.: 41 36 55 106, 609 023 033 (zapraszamy do kontaktu tel. w godz. 7.30–15.30). Bilety można też kupić on-line na stronie www.artecreatura.art.pl

W operetce "Wiedeńska krew" wystąpią soliści Teatru Muzycznego Arte Creatura i Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Jarosława Praszczałka / Marka Kudry.

"Wiedeńska krew" Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok "Zemsty nietoperza", "Barona cygańskiego" i "Nocy w Wenecji") najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają cudowne głosy i wspaniała muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia. 

Fabuła "Wiedeńskiej krwi" jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie "wiedeńską krew", opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach, małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.

W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk / Magdalena Okońska, Chaoran Zuo / Maciej Ogórkiewicz, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Piotr Rybak / Kuba Bergel, Marceli Pałczyński. 

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein

Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Choreografia: Anna Siwczyk

Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Kostiumy: Dorota Wewióra

Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska

Produkcja: Jarosław Wewióra

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 228
Realizacja nbStudio