Strona głównaAktualności

Wyniki eliminacji rejonowych do 43. Buskich Spotkań z Folklorem

2019/05/06

Lista zakwalifikowanych

 

1 maja 2019 r., eliminacje rejonowe w Opatowie:

– Agnieszka Wiśnios 

– Amelia Ruszkiewicz 

– Jan Jóźwik 

– Kapela „Sąsiedzi”

– Kapela „Wesoła Trójka”

– Marta Zawłocka 

– Męski Zespół Śpiewaczy „Juchy Świętokrzyskie”

– Stanisław Pacek 

– Władysław Ziewiecki

– Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca „Sołtyski”

– Zespół Śpiewaczy „Biesiada”

– Zespół Śpiewaczy „Borianki”

– Zespół Śpiewaczy „Brodowianki”

– Zespół Śpiewaczy „Gromada”

– Zespół Śpiewaczy „Jarzębina”

– Zespół Śpiewaczy „Ziemia Mirzecka”

Fotorelacja z eliminacji rejonowych w Opatowie

3 maja 2019 r., eliminacje rejonowe w Nowym Korczynie:

– Adam Kocerba 

– Agata Korban 

– Kapela „Ponidzie”

– Maria Sęk 

– Wanda Piekarska 

– Zespół Pieśni i Tańca „Morawica”

– Zespół Śpiewaczy „Brzezinianki”

– Zespół Śpiewaczy „Drochowianie”

– Zespół Śpiewaczy „Kowalanki”

– Zespół Śpiewaczy „Szewczanki”

Fotorelacja z eliminacji rejonowych w Nowym Korczynie

4 maja 2019 r., eliminacje rejonowe w Ciekotach:

– Hubert Pietrzykowski

– Irena Gąsior 

– Kapela KGW Ryszkoszyn

– Lucyna Lipczyńska

– Marian Przeździecki

– Marianna Jamrożek

– Zespól Śpiewaczy „Kopcowianki”

– Zespół Pieśni i Tańca „Ciekoty”

– Zespół Pieśni i Tańca „Furmani”

– Zespół Pieśni i Tańca „Leśnianie”

– Zespół Pieśni i Tańca „Swojaki”

– Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”

– Zespół Śpiewaczy „Chełmowianki”

– Zespół Śpiewaczy „Dalmarjanki”

– Zespół Śpiewaczy „Macierzanka”

– Zespół Śpiewaczy „Makoszanki” 

– Zespół Śpiewaczy „Śwarne Kakonianki”

– Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie”

Fotorelacja z eliminacji rejonowych w Ciekotach

5 maja 2019 r. eliminacje rejonowe w Jędrzejowie:

– Czesław Wojsław

– Dariusz Adamczyk 

– Heniek Cacek 

– Kamil Połonek 

– Kapela „Działoszacy” Adama Kocerby

– Kapela Edwarda Goli 

– Kapela Edwarda Orłowskiego i Wiesława Zielonki

– Kapela Heńka Cacka 

– Kapela Kamila Połonka 

– Kapela Krzysztofa Wieruszewskiego 

– Kapela Macieja Ulewińskiego 

– Krzysztof Wieruszewski 

– Maciej Ulewiński

– Monika Walas

– Zespół Pieśni i Tańca „Gnieździska”

– Zespół Pieśni i Tańca „Łopuszno”

– Zespół Pieśni i Tańca DK Małogoszcz

– Zespół Śpiewaczy „Korytniczanki”

– Zespół Śpiewaczy „Kuźniczanki”

– Zespół Śpiewaczy „Sokołów”

Fotorelacja z eliminacji rejonowych w Jędrzejowie

Zwycięzcy eliminacji rejonowych wystąpią w konkursie finałowym, który odbędzie się w dn. 18–19 maja w Busku-Zdroju. 

Zwieńczeniem zmagań konkursowych będzie koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się 16 czerwca w Kielcach.

_______

Źródło: DDK WDK

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 85
Realizacja nbStudio