Strona głównaAktualności

Wernisaż wystawy DLA PRZESZŁOŚCI - PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ O PRZEDWOJENNEJ ORGANIZACJI PRZYSPOSOBIENIA WOJSKOWEGO KOBIET

2019/04/29

W sobotę 4 maja o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Dla Przeszłości – przywrócić pamięć o przedwojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet".

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Poprzez realizację projektu stowarzyszenie Ogólnopolska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Przysposobienia Wojskowego Kobiet pragnie Państwu przypomnieć o Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet (PWK), która przyczyniła się do odbudowy Polski po odzyskaniu niepodległości. Organizacja miała na celu przygotowanie Polek na wypadek wybuchu wojny. Kobiety uczono rozumieć elementy wojny, opieki nad rannymi żołnierzami, zabezpieczania wart, aprowizacji, opieki nad dziećmi, a także samoobrony, np. przeciwgazowej i przeciwlotniczej. W momencie wybuchu II wojny światowej pewiaczki aktywnie włączyły się w prace obronne. 

W czasie wernisażu członkowie stowarzyszenia opowiedzą krótko o organizacji PWK oraz oprowadzą gości po wystawie.

Wystawę będzie można oglądać do końca maja.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 40
Realizacja nbStudio