Strona głównaAktualności

Próba pobicia rekordu Polski w kategorii NAJWIĘKSZA MOZAIKA Z TEKSTYLIÓW

2018/11/15

22 listopada w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się próba pobicia rekordu Polski w kategorii "Największa mozaika z tekstyliów".

Zapraszamy do kibicowania uczestnikom tej zabawy! 

_______

W ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, obchodzonego w dniach 17.11.2018 – 25.11.2018, Fundacja VIVE Serce Dzieciom wspólnie z Partnerami zgłasza projekt, którego celem jest przeprowadzenie próby pobicia rekordu Polski w kategorii "Największa mozaika z tekstyliów". Projekt polega na wykonaniu przez dzieci klas gimnazjalnych obrazu z tekstyliów o wymiarach 3 m x 5 m (15 m kw.). Tematem obrazu jest "100-lecie niepodległości Polski".

Wykonania mozaiki podjęła się p. Bogumiła Kamińska wraz ze swoimi podopiecznymi z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie.

Materiał na obraz pochodzić będzie z firmy VIVE Textile Recycling. 

Nadruk w kolorze na elementach styropianowych naniesiony zostanie przez drukarnię INGA.

Obraz pozostanie do końca roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, potem ozdobi Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łopusznie, by na koniec trafić do Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Sposób realizacji:

1. Obraz wykonywany będzie na 30 ponumerowanych kawałkach styropianu o wielkości 50 x 100 cm. Miejscem, w którym zostanie podjęta próba pobicia rekordu Polski, będzie Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Wydarzenie odbędzie się w holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 22.11.2018 r., w godzinach od 9.00–14.00.

2. Szkic pracy w kolorze zostanie wydrukowany na 30 styropianowych elementach. Nad każdym elementem pracować będzie dwójka dzieci. Łącznie będzie to prawie 70 osób, które otrzymają materiały tekstylne w kolorystyce odpowiadającej fragmentowi obrazu. Uczestnicy będą umieszczać materiał tekstylny w mozaice, wciskając go w styropian na wydrukowanym wcześniej na nim rysunku zgodnie z wyznaczonymi wcześniej liniami i kolorystyką.

3. Wszystkie elementy obrazu zostaną połączone za pomocą kleju. Każdy fragment styropianu zostanie ułożony zgodnie z projektem, rozpoczynając od dolnej części ramy.

4. Fundacja VIVE Serce Dzieciom wykona dokumentację zdjęciową i filmową z całego wydarzenia. 

5. W trakcie próby pobicia Rekordu Polski w sąsiadującej sali odbędą się występy artystyczne zorganizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Program próby pobicia Rekordu Polski w dniu 22.11.2018 r.: 

9.00 – Rozpoczęcie i przywitanie gości w holu (górnym) WDK (krótka przemowa p. prezes Grażyny Jarosz i przedstawiciela Biura Rekordów).

9.05–13.00 – Próba pobicia rekordu Polski. W trakcie próby pobicia rekordu w Sali Lustrzanej obok odbywać się będą występy artystyczne zorganizowane przez WDK.

13.00–14.30 – Zakończenie, wręczenie certyfikatu przez sędziego.

Link do wydarzenia

Więcej informacji: Tomasz Irski, nr tel.: 41 36 55 140.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 87
Realizacja nbStudio