Strona głównaAktualności

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do VIII edycji Regionalnego Przeglądu Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2018/10/22

Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe po raz kolejny zapraszają świętokrzyskich gawędziarzy do udziału w Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie". VIII edycja konkursu odbędzie się 2 grudnia 2018 roku w WDK. Początek o godz. 9.00.

Przegląd ma na celu kultywowanie oraz popularyzowanie gwary i tradycji ludowych. Skierowany jest do osób dorosłych potrafiących mówić gwarą. Uczestnicy konkursu powinni przedstawić ciekawe teksty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, publikowane i poddane ocenie jury. Teksty te powinny przywoływać świat dawnej kultury chłopskiej. Czas występu nie może przekroczyć 10 minut. Kryteria oceny oraz dodatkowe wskazówki dla gawędziarzy zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej. Zapraszamy do lektury!

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 30 listopada 2018 r. na adres:

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

ul. Ściegiennego 2

25–033 Kielce

Więcej informacji o VIII Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie" można uzyskać, dzwoniąc do Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK pod numery: 41 36 55 134/136.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 90
Realizacja nbStudio