Strona głównaAktualności

Eryk Adamczyk - wystawa retrospektywna

2018/06/08

18 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na wernisaż wystawy prac Eryka Adamczyka. 

Wstęp wolny.

_______

Młodziutki, bo niespełna 21-letni Eryk Adamczyk, może się już pochwalić dużym doświadczeniem artystycznym. Rysuje bowiem od 8. roku życia – rysunek to jego życiowa pasja i sprawia mu bardzo wiele przyjemności. Kolejnym etapem jego artystycznego wtajemniczenia były akwarele, później zajął się rzeźbą i fotografią.

Eryk Adamczyk jest kielczaninem, absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Obecnie studiuje na wydziale konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa, na której wernisaż Państwa zapraszamy, to nie jest pierwszy kontakt Eryka Adamczyka z WDK – w 2013 r. ilustrował on bowiem śpiewnik patriotyczny "Na żołnierską nutę. Młodzież pamięta" wydany przez WDK i z dużym zainteresowaniem przyjęty w regionie. 

Z radością śledzimy rozwój tego utalentowanego kielczanina i mamy nadzieję, że 18 czerwca będziecie Państwo z nami na wernisażu.

Więcej informacji o Eryku Adamczyku:

https://www.facebook.com/aerykpl/

https://www.instagram.com/adamczyk.eryk/

_______ 

Zainteresowanym dodatkowych informacji nt. wystawy udziela Marcin Janaszek (DAiEK WDK) – nr tel.: 41 36 55 141.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 35
Realizacja nbStudio