Strona głównaAktualności

Koncert Teresy Werner i Gorana Karana w Kielcach

2018/02/28

2 czerwca o godz. 16.00 Wydawnictwo Muzyczne ESKA zaprasza Państwa na koncert Teresy Werner i Gorana Karana do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Bilety w cenach 70 i 90 zł są do kupienia w Impresariacie WDK, nr tel.: 41 36 55 144 oraz na stronie kupbilecik.pl 

_______

Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. w Carnegie Hall oraz na Broadway'u. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała" czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał status Złotej Płyty. Obecnie Teresa Werner promuje swój najnowszy album pt. "Miłość to nie zabawa". 

Goran Karan rozpoczął swoją karierę muzyczną na początku lat 80., grając w takich zespołach jak: Epicentre, The Ninth Circle, Zippo oraz jako lider rockowego zespołu Big Blue. W 1997 roku zdecydował się rozpocząć karierę solową. Pod koniec 1998 roku zagrał główną męską rolę w sztuce "Rock It" wystawianej w teatrze Ronacher w Wiedniu. W 1999 roku wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany "Kao da te ne volim", który powstał ze współpracy z jednym z najwybitniejszych chorwackich kompozytorów Zdenkiem Runjiciem. Album szybko uzyskał status platynowej płyty, a Goran Karan zaczął podbijać chorwackie radia, gazety i telewizje. W 2000 roku został wybrany na reprezentanta Chorwacji na Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajął 9. miejsce. Goran Karan jest laureatem prestiżowej chorwackiej nagrody Porin w kategoriach: Najlepszy męski wokal, Najlepszy album muzyki pop oraz Najlepsza współpraca (duet z Oliverem Dragojevicem). Jest współautorem musicalu "Naša bila štorija", który napisał wraz z Nenadem Ninčevićem znanym ze współpracy z największymi gwiazdami muzyki chorwackiej.

_______

Na czerwcowym koncercie nie zabraknie wspólnych duetów Teresy Werner i Gorana Karana! 

Gorąco zapraszamy!

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 59
Realizacja nbStudio