Strona głównaAktualności

Świętokrzyskich gawędziarzy zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na VI edycję Regionalnego Przeglądu Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2016/10/17

Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe zapraszają wszystkich świętokrzyskich gawędziarzy do udziału w VI Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie", który odbędzie się 4 grudnia 2016 roku w WDK. Początek o godz. 9.00.

Przegląd skierowany jest do osób dorosłych potrafiących mówić gwarą. Uczestnicy zmagań konkursowych powinni przedstawić ciekawe teksty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, publikowane i poddane ocenie jury. Teksty te powinny przywoływać świat dawnej kultury chłopskiej. Ich tematyka może być dowolna, ważne jest, aby uwzględniały one dawne ludowe tradycje regionalne. Czas występu nie może przekroczyć 15 minut. Kryteria, którymi jury będzie się kierowało w ocenie prezentacji, oraz wszystkie inne informacje przydatne uczestnikom konkursu zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 18 listopada 2016 r. na adres:

  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
  • ul. Ściegiennego 2
  • 25–033 Kielce

Więcej informacji o VI Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie" można uzyskać, dzwoniąc do Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK pod numery: 41 36 55 134/136.

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 61
Realizacja nbStudio