Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

4 października odbędzie się Ogólnopolski Hubertus Świętokrzyski 2015

2015/09/16

4 października w godz. 11.00–18.00 na Stadionie Leśnym w Kielcach odbędzie się Ogólnopolski Hubertus Świętokrzyski 2015. Serdecznie zapraszamy Państwa do spędzenia z nami tej niedzieli. Wstęp wolny.

Ogólnopolski Hubertus Świętokrzyski jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie, Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach i Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, organizowanym na cześć belgijskiego biskupa, świętego Huberta z Liège, patrona myśliwych i leśników.

Na gości tegorocznej edycji tej wyjątkowej imprezy czeka szereg atrakcji, m.in.:

  • degustacja pieczonego dzika i produktów Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie,
  • pogoń za lisem w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich,
  • pokazy sokolników,
  • występ Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego "Capella Zamku Rydzyńskiego" oraz zespołów "Żubrosie" i "Wernyhora",
  • a także koncert orkiestry dętej.

Podczas imprezy będzie można oglądać wystawy i pokazy trofeów myśliwskich, sprzętu, mody i odzieży i stoiska kół łowieckich. Na naszych gości będą czekały stoiska z pamiątkami, akcesoriami łowieckimi i myśliwskimi oraz bezpieczne stanowiska i strzelnice.

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowanym dodatkowych informacji o imprezie udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134 / 136.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 318
Realizacja nbStudio