Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

W dn. 27-28 czerwca odbędzie się III Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych

2015/06/22

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach serdecznie zapraszają Państwa w dn. 27-28 czerwca 2015, w godz. 8.00-15.30 (27.06.) i 9.00-13.30 (28.06.), na III Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych.

Celem festiwalu jest popularyzacja modelarstwa redukcyjnego, nauki, techniki  i  historii, ze szczególnym uwzględnieniem historii  Polski, wśród dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego. Festiwal stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między modelarzami. Propaguje aktywne formy spędzania wolnego czasu. Służy promocji Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Wszystkie modele zgłoszone do festiwalu zaprezentowane będą w Sali Lustrzanej i Sali Portretowej WDK.

W sobotę 27 czerwca, w godzinach 8.00–13.00, przyjmowane będą modele do konkursu. W godzinach 9.00–15.30 odbędzie się giełda modelarska, na której będzie można kupić atrakcyjne modele, akcesoria modelarskie i wszystko to, co niezbędne jest do zorganizowania warsztatu modelarza. O godzinie 16.00 rozpocznie pracę komisja sędziowska, która wyłoni najlepsze modele festiwalu oraz rozstrzygnie konkursy modeli – zrealizowany w ramach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz "Świętokrzyski Sabat Modeli". Do godziny 16.00 będzie można oglądać wszystkie modele.

W niedzielę 28 czerwca, w godzinach 9.00–13.00, będzie można oglądać modele i jednocześnie odwiedzić giełdę modelarską.

Finał festiwalu i wręczanie nagród laureatom rozpoczną się o godzinie 13.30 w Sali Widowiskowej WDK. (Przewidywane zakończenie festiwalu nastąpi ok. godz. 15.00).

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, który jest jednocześnie fundatorem Pucharu Grand Prix i nagród rzeczowych dla uczestników.

Zapraszamy!

Więcej informacji o festiwalu:

Regulamin

Kategorie

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 23
Realizacja nbStudio