Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Teatr Plastyczny SEN nagrodzony podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Wspaniałych w Tczewie

2015/06/17

Z wielką przyjemnością pragniemy Państwu donieść, że Teatr Plastyczny SEN, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, otrzymał nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Wspaniałych w Tczewie.

Na konkurs napłynęło około 150 zgłoszeń z całego świata. Do udziału w festiwalu zakwalifikowano 36 grup teatralnych, m.in. z Włoch, Rumunii, Macedonii, Czarnogóry, Rosji, Ukrainy, Litwy i Polski. Główną nagrodę otrzymał teatr z Litwy.

Pierwszy raz w historii festiwalu jury wskazało 4 zespoły do występu laureatów na scenach w Wejherowie oraz Gdyni - była to dodatkowa nagroda dla artystów, mająca na celu promowanie tego wydarzenia.
Teatr Plastyczny SEN znalazł się w tej grupie obok teatrów z Radomia i Tczewa.

Korzystając z okazji, pragniemy Państwa poinformować, że Teatr Plastyczny SEN otrzymał tegoroczną Nagrodę Prezydenta Miasta Kielce za upowszechnianie kultury w środowisku głuchych.

Zainteresowanym dodatkowych informacji na ten temat udzieli autor projektu, Tomasz Irski, nr kom.: 609 828 518, 41 36 55 140.

Fotorelacja z pobytu artystów z Teatru Plastycznego SEN na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Wspaniałych w Tczewie

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 90
Realizacja nbStudio