Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wielkie otwarcie placu przed WDK - wystąpią legendy światowego rocka i bluesa

2015/04/28

W najbliższy czwartek, 30 kwietnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczyna się wielkie święto muzyki rockowej i bluesowej – III edycja festiwalu "Kielce ROCKują", zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie "Kielce ROCKują", WDK i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu "Świętokrzyskie ROCKuje".

Festiwal potrwa 4 dni, do 3 maja – i będą to dni wypełnione występami wyjątkowych artystów z różnych stron świata. Na scenie wybudowanej na świeżo wyremontowanym placu przed WDK zobaczymy m.in.: The Animals & Friends, The Crazy World of Arthur Brown, Erica Bella, The Rookles, Paula Rose’a, Livin’ Blues Xperience, Roba Tognoniego, The Cell, Earla Thomasa i wielu innych znakomitych artystów, doskonale znanych wielbicielom muzyki rockowej i bluesowej. Nie zabraknie polskich akcentów – na scenie wystąpi legendarny zespół Mech, usłyszymy także Romana "Pazura" Wojciechowskiego.

W sobotę, 2 maja, na naszej scenie zaprezentuje się młode pokolenie muzyków rockowych – finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych "Rock-Front". Wystąpi przed Państwem 6 zespołów, które dopiero zaczynają swoją muzyczną drogę, ale które są pełne pasji muzycznych i wnoszą świeże, ciekawe pomysły do najnowszej historii polskiego rocka. Liczymy, że przyjdziecie im Państwo pokibicować w konkursowych zmaganiach i posłuchać ich muzycznych opowieści.

Festiwal "Kielce ROCKują" i Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych "Rock-Front" realizujemy dla Państwa w ramach projektu "Świętokrzyskie ROCKuje". Projekt ten ma na celu promocję województwa świętokrzyskiego i wspieranie młodych talentów z terenu naszego województwa. Przyjęliśmy także, że 1 maja będzie symboliczną datą oddania do użytku nowo wyremontowanego placu przed WDK, odnowionego i przebudowanego w ramach realizowanego przez Gminę Kielce wspólnie z WDK projektu "Rewitalizacja Miasta Kielce – przywrócenie przestrzeni publicznej i otwarcie komunikacyjne historycznego obszaru Stadion – Ogród", który stał się znakomitym miejscem do organizowania koncertów, imprez plenerowych, festynów i innych wydarzeń, na które regularnie będziemy Państwa zapraszać.

Zatem – do zobaczenia na festiwalu "Kielce ROCKują" i konkursie "Rock-Front"!

 

Strona festiwalu Kielce ROCKują

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 123
Realizacja nbStudio