Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO MUZYKI ,,CECYLIADA 2010?

2010/10/27

cecyliada_swieto_muzyki

WOJEWÓDZKIE ŚWIĘTO MUZYKI
,,CECYLIADA 2010”

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje Wojewódzkie Święto Muzyki ,,Cecyliada 2010” 
które, odbędzie się 28 listopada 2010 roku o godzinie 12.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od dwunastu lat w listopadzie, Święto Muzyki ,,Cecyliada” gości w różnych miejscowościach województwa świętokrzyskiego.
,,Cecyliada” jest także spotkaniem ludzi kultury, władz samorządowych  i parlamentarzystów, to także okazja do przybliżenia społeczeństwu wartości, jakie niesie ze sobą muzyka klasyczna. Stała troska  o piękno, zainteresowanie muzyką, wyrazem artystyczny, dotarcie do słuchacza – to tylko niektóre elementy łączące siłę i potęgę orkiestr. W Wojewódzkim Święcie Muzyki ,,Cecyliada 2010”, wezmą udział amatorskie orkiestry dęte i chóry z terenu naszegob województwa.
W programie przewidziana jest uroczysta msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a po niej wspólny koncert muzyki sakralnej połączonych orkiestr i chórów.
W koncercie muzyki popularnej, który odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury kino ,,ETIUDA” w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z  Bodzentyna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina, Orkiestra Dęta OSP z Opatowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Centrum Kultury i Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Nauczycielski Chór ,,Coro Cantorum”  Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, zespół wokalny ,,Świętokrzyskie Bemolki” z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 
Do zobaczenia w Ostrowcu

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 20
Realizacja nbStudio