Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

W dniach 24-26 kwietnia zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej

2015/04/03

W dniach 24-26 kwietnia Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach po raz kolejny będzie gościł najlepsze polskie zespoły folklorystyczne. Będą walczyły o "Świętokrzyską zapaskę" – Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej.

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej Wojewódzki Dom Kultury będzie gościł zespoły – reprezentacje każdego regionu Polski, oddelegowane przez regionalne KSOWy. Artyści wystąpią w konkursie o "Świętokrzyską zapaskę" - Grand Prix festiwalu.

Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach: zespoły autentyczne i zespoły prezentujące folklor opracowany na potrzeby sceny (więcej informacji w Regulaminie). Każdą prezentację oceni profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Najlepsze zespoły zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Regionalny Sekretariat Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Kielcach.

Występy uczestników festiwalu to zawsze feeria pięknych kolorów, szlachetnych dźwięków i radości z bycia na scenie, z możliwości zaprezentowania szerszej publiczności bogactwa kultury przodków. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnych tańców ludowych do ich obejrzenia i uczestnictwa w tym wyjątkowym święcie polskiego folkloru - na przesłuchania konkursowe oraz na koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej, który odbędzie się 26 kwietnia w Sali Widowiskowej WDK (początek o godz. 11). 

Wydarzenie ma charakter otwarty - wstęp wolny.

 

Regulamin OFZAWP 2015

Karta zgłoszenia

Załącznik nr 1 - Oświadczenie opiekuna prawnego niepełnoletniego uczestnika

Załącznik nr 2 - Oświadczenie kierownika zespołu


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 6
Realizacja nbStudio