Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wystawa szkła artystycznego Glassworks - Wrześniak. Recital Jana Wojdaka i Gosi Kotwicy

2014/12/09

9 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do WDK na otwarcie wystawy szkła artystycznego firmy Glassworks – Wrześniak. Wydarzenie uświetni recital Gosi Kotwicy i Jana Wojdaka.

Szkło artystyczne GLASSWORKS – Wrześniak. "Nietoperze naszych nocy" Gosia Kotwica i Jan Wojdak

Glassworks – Wrześniak to grupa kilku hut szkła zlokalizowanych na terenie całej Polski. Główna siedziba firmy mieści się w Ładnej koło Tarnowa. Wyroby wytwarzane w hutach Glassworks – Wrześniak od ponad 10 lat znajdują uznanie wśród klientów z Europy, Ameryki i innych części świata.
W hutach Glassworks – Wrześniak stosuje się najnowsze technologie, ale wciąż wiele wyrobów produkowanych jest w sposób tradycyjny. Corocznie powstają nowe kolekcje, które prezentowane są na międzynarodowych targach Ambiente i Tendence we Frankfurcie.

W WDK w Kielcach firma zaprezentuje kilkadziesiąt najpiękniejszych i najciekawszych projektów realizowanych zarówno dla polskich, jak i zagranicznych klientów.

Otwarcie wystawy uświetni recital Gosi Kotwicy i Jana Wojdaka.

Gosia Kotwica to wokalistka młodego pokolenia, ale już ze znaczącym dorobkiem artystycznym – ma na koncie 2 płyty – "Kraj miłości" (2010) i "a do zet…" (2014). Dotychczas koncertowała razem z zespołem Wawele. Jest również laureatką kilku znaczących festiwali piosenki w Polsce i zagranicą. Brała udział w "Szansie na sukces", którą wygrała, jest także laureatką MFDiM "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka".

Jan Wojdak to lider znanego i lubianego zespołu Wawele, z którym nagrał 20 płyt. Prawie każda z tych płyt nosi miano złotej i platynowej. Wojdak skomponował dotychczas ponad 600 piosenek, wśród nich wiele piosenek dla najmłodszych. Jest autorem musicalu "Przygody mrówki Bogo Jogo" opartego na jego książkach i wystawianego w Teatrze Muzycznym Kapitol we Wrocławiu. Za twórczość dla dzieci otrzymał tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu. Jest twórcą festiwalu "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" promującego utalentowane dzieci i młodzież.

Zaproszenia można odbierać w Impresariacie WDK, nr tel.: 41 36 55 144.

Małgorzata Kaczmarek (DPiOI WDK)

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 233
Realizacja nbStudio