Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

VII Wojewódzki Przegląd Zespołów Obrzędowych

2014/10/17

7 grudnia 2014 r. o godz. 9.00 w Sali Widowiskowej WDK rozpocznie się VII Wojewódzki Przegląd Zespołów Obrzędowych. Do udziału w nim zapraszamy zespoły folklorystyczne z terenu województwa świętokrzyskiego, które zaprezentują na scenie widowiska oparte na zwyczajach, obyczajach, obrzędach i zajęciach gospodarskich charakterystycznych dla regionu. Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 21 listopada.

VII Wojewódzki Przegląd Zespołów Obrzędowych organizowany jest po to, by ocalić od zapomnienia tradycje i zwyczaje chłopów i by zdokumentować przedstawienia je obrazujące. Jest to również znakomita okazja do zaprezentowania lokalnych zespołów folklorystycznych szerszej publiczności.

Do udziału w przeglądzie zapraszamy zespoły folklorystyczne działające w województwie świętokrzyskim – za wyjątkiem zespołów dziecięcych i grup kolędniczych, dla których przewidujemy osobne konkursy.

Wypełnione czytelnie karty zgłoszeń prosimy przesłać pocztą do 21 listopada na adres WDK:

Dział Dziedzictwa Kulturowego
Wojewódzki Dom Kultury
ul. Ściegiennego 2
25–033 Kielce

lub drogą e-mailową na adres: wdk@wdk-kielce.pl z dopiskiem: "Zgłoszenie na VII Wojewódzki Przegląd Zespołów Obrzędowych"

ewentualnie faksem na numer: 41 36 18 381.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod nry tel.: 41 36 55 134, 41 36 55 136.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

 

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

 

DDK Obrzędy 2014 - plakat

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 119
Realizacja nbStudio