Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

IV Regionalny Przegląd Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2014/10/17

7 grudnia 2014 r. o godz. 9.00 rozpocznie się IV Regionalny Przegląd Gadek "Toto nase ludowe godanie". Do udziału w nim zapraszamy urodzonych gawędziarzy, którzy potrafią ciekawie opowiadać gwarą.

Przegląd skierowany jest do osób dorosłych. Uczestnicy zmagań konkursowych powinni przedstawić teksty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, publikowane i poddawane ocenie jury. Teksty te powinny przywoływać świat dawnej kultury chłopskiej. Czas występu nie może przekroczyć 15 minut. Kryteria, którymi jury będzie się kierowało w ocenie prezentacji, oraz wszystkie inne informacje przydatne uczestnikom konkursu zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 21 listopada 2014 r. na adres:

  • Dział Dziedzictwa Kulturowego
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
  • ul. Ściegiennego 2
  • 25–033 Kielce

Wyniki zmagań konkursowych zostaną opublikowane na stronach: www.wdk-kielce.pl oraz www.powiat.kielce.pl

Więcej informacji o IV Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie" można uzyskać, dzwoniąc do Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK pod numer: 41 36 55 134 lub 41 36 55 136.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

 

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

 

Toto nase ludowe godanie 2014 plakat

 

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 120
Realizacja nbStudio