Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

29.06 o godz. 13.00 zapraszamy na finał Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych ROCK-FRONT 2014

2014/06/25

W najbliższą niedzielę - 29 czerwca o godz. 13.00 - wielbicieli polskiego rocka zapraszamy na kielecki rynek na konkurs finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Rockowych "ROCK-FRONT 2014".

Na scenie wystąpią:

– Big Queens z Ostrowca Świętokrzyskiego,
– Nicponie z Krakowa,
– Boozer z Ożarowa,
– Dark Raven z Łukowa.

Do konkursu finałowego został również nominowany zespół Medyk, wyłoniony podczas Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Rockowych "DeK Rock", który odbył się 25.05.2014 r. w Domu Kultury we Włoszczowie, oraz zespół Beyond the Rules, wyłoniony podczas XVI Festiwalu "Scena dla Ciebie 2014", który odbył się w dn. 21.03.2014 r.

Parę słów o finalistach ROCK-FRONTU:

– Grupa BIGQueens, grająca muzykę spod znaku szeroko pojętego rocka, powstała w 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim z inicjatywy Sławka Checiaka i Maćka Duńca. Na dorobek muzyczny kapeli składa się jeden, zawierający cztery autorskie kompozycje, maxi singiel, który zarejestrowany został w Studiu Załuski pod czujnym okiem Antoniego Sojki, Łukasza Roga oraz Macieja Pruchniewicza. Do największych sukcesów formacji można zaliczyć zajęcie III miejsca na Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz występ podczas Koncertu Noworocznego na ostrowieckim Rynku. Utwór ”Zostawiam wszystko” jest w czołówce Listy Przebojów Radia Opatów. W sierpniu 2013 r zagrali podczas Dymarek Świętokrzyskich, gdzie dzielili scenę m.in. z grupą Big Cyc. W swoim dorobku mają także występy razem z formacją COCHISE, Leash Eye, Jacek Dewódzki & Kontrabanda. BQ zostali finalistami Festiwalu Rock Stars – Pozytywna Energia 2014 w Katowicach – i otrzymali na nim wyróżnienie. Obecnie pracują nad albumem.

Więcej informacji o zespole: BigQueens.

Rock-Front 2014 - Big Queens

– Podczas gdy jedni artyści rozczulają się nad brakiem lub obecnością drugiej połówki, krakowscy Nicponie przewrotnie punktują absurdy związków ("Instrukcja obsługi kobiety", "Na co ci facet"), zwodzą słuchaczy zabawnymi historiami ("Latynoska piękna", "W poszukiwaniu P.Ch."). Zwracają również uwagę na tragikomiczne aspekty polskiej rzeczywistości ("Wolny od fikcji", "Idylla"). Nie rozdzierają jednak szat, nie szukają winnych, lecz po prostu pokazują otaczający ich świat w subtelnie satyrycznym zwierciadle. I dla odmiany – czasem potrafią też po prostu wzruszyć ("Amnezja", "Bagaż dat", "Dalekość").

Więcej informacji o zespole: NICPONIE.

Rock-Front 2014 - Nicponie

– Zespół Boozer działa od 2009 r. Jego muzycy pochodzą z okolic Sandomierza i Ożarowa. Grupę tworzą: Andrzej Mazur (gitara, wokal), Rafał Ciźla (gitara, wokal), Marcin Bęczkowski (perkusja), Mateusz Skorupa (gitara basowa).

Rock-Front 2014 - Boozer

– Inspirowani przez szerokie spektrum wielkich muzyków, od Breakout i Joe Bonamassy przez Led Zeppelin i Black Sabbath kończąc na Avange Sevenfold i In Flames; Ziomek (gitara elektryczna), Hapol (perkusja), Suchy (gitara elektryczna), Lakers (gitara basowa) i Bogu (wokal) tworzą świeżą mieszankę ich osobistych stylów, upodobań i ekspresji. Dark Raven formował się w czasie dwóch lat od 2011 roku i narodził się w obecnym składzie w styczniu 2013 roku. Jak mówią, ich misją jest bycie głosem wolności, człowieczeństwa i niepohamowanej przyjemności płynącej z muzyki. Bronią – furia, pasja i przekaz. Zespół właśnie finalizuje wydanie albumu EP "First Step to Unchain”.

Więcej informacji o zespole: DARK RAVEN.

Rock-Front 2014 - Dark Raven

– Zespół Beyond the Rules istnieje od 3 lat. Gra rocka progresywnego. Ich muzykę charakteryzują rozbudowane kompozycje, często odbiegające od formy radiowej piosenki, w których nie brakuje przebojowych elementów. Inspirują się też m.in. takimi zespołami jak Dream Theater, Rush, Transatlantic, Pink Floyd, Opeth. Na co dzień są związani z Bazą Zbożową.
Aktualnie działają w składzie: Hubert Gocał – wokal, Maciej Czwartos – gitara elektryczna, Krzysztof Gołąbek – gitara elektryczna, Wiktor Rembielak – gitara basowa, Łukasz Czwartos – perkusja.

Więcej informacji o zespole: BEYOND THE RULES.

Rock-Front 2014 - Beyond The Rules

Fot.: Nadesłane przez zespoły. Więcej zdjęć finalistów: ROCK-FRONT 2014

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 230
Realizacja nbStudio