Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

XIV edycja finału wojewódzkiego konkursu NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - SMAKI REGIONÓW

2014/05/19

15 czerwca 2014 r. w godz. 11.00-18.00 w parku miejskim im. St. Staszica w Kielcach zostanie przeprowadzony finał wojewódzki XIV edycji ogólnopolskiego konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo – smaki regionów".

Organizatorami konkursu na szczeblu regionalnym są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach i Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach przy współpracy Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, a na szczeblu centralnym, odbywającym się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz marszałków województw – Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, wspólnie ze Związkiem Województw RP.

Konkurs promuje tradycyjne produkty, udowadnia jak bogata, różnorodna i oryginalna siła drzemie w polskiej wsi. Podkreśla tradycję kulinarną, która może stać się wizytówką i atrakcją turystyczną regionu, a także może służyć do budowy marki regionu i jej promocji. Przedmiotem konkursu są regionalne produkty żywnościowe, tj. surowce lub wyroby przeznaczone do bezpośredniego spożycia lub sporządzenia potraw, nie zaś gotowe potrawy. Produkty o wyjątkowej jakości, dobrej renomie i innych cechach wynikających ze specyfiki regionu świętokrzyskiego. Produkty konkursowe powinny być wytwarzane tradycyjnymi metodami, przy użyciu lokalnych surowców, powinny posiadać tradycyjny skład oraz tradycyjną nazwę.

Podczas trwania konkursu w muszli koncertowej odbywać się będą występy laureatów XXXVIII Buskich Spotkań z Folklorem, a na placu przy muszli zostanie zorganizowany kiermasz "Świętokrzyskie smaki". Wśród wystawców znajdą się laureaci poprzednich edycji konkursu oraz członkowie sieci "Dziedzictwo kulinarne świętokrzyskie".
Impreza zakończy się koncertem zespołu Chmielnikers.

Źródło: DDK WDK

 

Dziedzictwo kulinarne final konkursu 2014

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 247
Realizacja nbStudio