Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

ANNA GERMAN - WSPOMNIENIE - koncert Justyny Reczeniedi, Władysławy Wdowiczenko i Krystiana Adama Krzeszowiaka w kieleckim WDK

2014/04/03

17 maja zawitają do Kielc wyjątkowi goście na co dzień związani ze światem opery: solistka Warszawskiej Opery Kameralnej Justyna Reczeniedi (sopran liryczno-koloraturowy), Władysława Wdowiczenko, absolwentka Konserwatorium w Odessie, solistka tamtejszej Filharmonii, polskiej publiczności znana chociażby z serialu biograficznego o Annie German, w którym użyczyła głosu Joannie Moro grającej główną rolę, i wreszcie Krystian Adam Krzeszowiak, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie, tenor występujący na światowych scenach, między innymi we włoskiej La Scali czy na słynnym Festiwal w Salzburgu.

Na koncert tych wyjątkowych artystów "Anna German – wspomnienie" zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Początek o godz. 18.00.

Bilety w cenie 40 i 50 zł są do kupienia w Impresariacie WDK codziennie w godz. 7.30–15.30, nr tel.: 41 36 55 144, nr kom.: 665 202 306, e-mail: impresariat@wdk-kielce.pl

Serdecznie zapraszamy!

Justyna Reczeniedi – sopran, ostatnia uczennica legendarnej Bogny Sokorskiej, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Prowadzi niezwykle ożywioną działalność koncertową w kraju i zagranicą. W dorobku ma pięć płyt solowych. Występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Tokio Opera City i Orchard Hall w Japonii, Narodowej Operze w Rydze oraz w Hiszpanii, Libanie, Austrii, Niemczech i na Węgrzech. Jest również cenionym pedagogiem i autorką biografii Bogny Sokorskiej i Stanisława Gruszczyńskego, a także laureatką wielu konkursów wokalnych. Ostatnio wraz z Krystianem Krzeszowiakiem bierze udział w projekcie "Co-opera", który jest połączeniem śpiewu operowego, poezji i muzyki rozrywkowej. Zaowocowało to powstaniem wspaniałej płyty, której promocja odbywa się na koncertach w całym kraju. Znana szerszej publiczności dzięki swojemu dorobkowi fonograficznemu oraz show Polsatu "Jak oni śpiewają". Ostatnio uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Dysponuje przepięknym sopranem liryczno-koloraturowym.

Władysława Wdowiczenko urodziła się na Ukrainie, a jej życie od początku związane było z Anną German. Jej rodzice kilka tygodni przed przyjściem na świat Władysławy spotkali Annę German, która przebywała wtedy na koncertach w ZSSR. Anna German gdy zobaczyła kobietę w ciąży, miała przepowiedzieć, że urodzi się dziewczynka, a rodzice będą z niej bardzo dumni. Po raz pierwszy jej talent wokalny odkryto kiedy miała 9 lat, a jej głos do złudzenia przypominał głos Anny German. Jej praca nad głosem i edukacja muzyczna w odeskim konserwatorium sprawiły, że jest uznawana na Ukrainie, a także w Polsce za wokalnego sobowtóra Anny German. Władysława Wdowiczenko podkładała głos w serialu o Annie German. W sumie było to 7 piosenek rosyjskich, tych, w których Anna German śpiewała a cappella. Do dziś Władysława Wdowiczenko ma na swoim koncie ponad 100 koncertów na Ukrainie w Mołdawii i w Polsce.

Krystian Adam Krzeszowiak – światowej sławy tenor urodzony w Jaworze na Dolnym Śląsku. Otrzymał nagrodę Jana Kiepury za najlepszy debiut 2008 roku. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, studiował także w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie. I w tym mieście rozpoczęła się jego światowa kariera. Solista mediolańskiej La Scali, jednej z najbardziej znanych i prestiżowych oper na świecie. Występował w teatrach operowych m.in. w Wenecji, Rzymie, Weronie, Genui i Filadelfii. Ten rok jest przełomowy w karierze Krystiana Krzeszowiaka. Wygrał casting u jednego z najbardziej wpływowych dyrygentów Johna Eliota Gardinera i w marcu wystąpił z nim i jego znakomitą orkiestrą English Baroque Soloist i Chórem Monterverdiego na koncertach w Cambridge, Barcelonie i Wersalu. Potem jest jeszcze Wiedeń, słynny Festiwal w Salzburgu, Londyn i wiele miejsc ważnych dla muzyki klasycznej. Krystian Adam Krzeszowiak to ulubieniec publiczności, bierze udział w show Waldemara Malickiego oraz w projekcie "Co-opera". Mimo tych sukcesów, pozostaje artystą bardzo profesjonalnym. Nie unika koncertów w ośrodkach mniej liczących się na scenie operowej, takich jak Kielce, Nowy Sącz czy Elbląg. Na koncercie w Kielcach zaśpiewa piosenki z włoskiego repertuaru Anny German.

 

Anna German - wspomnienie - plakat

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 79
Realizacja nbStudio