Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

22 marca odbędą się warsztaty folklorystyczne dla kierowników i członków nowo powstałych zespołów folklorystycznych

2014/02/26

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego i Starostwo Powiatowe w Kielcach zapraszają na warsztaty folklorystyczne kierowników i członków nowo powstałych zespołów folklorystycznych. Warsztaty odbędą się 22 marca 2014 roku w sali baletowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Początek o godz. 9.00.

Podczas szkolenia omówione zostaną stroje ludowe występujące na obszarze powiatu kieleckiego. Zajęcia i konsultacje indywidualne poprowadzi Janina Skotnicka, kierownik Działu Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach. Drugą część warsztatów wypełni nauka regionalnych pieśni ludowych, którą poprowadzi Jerzy Gumuła, muzyk z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. 

Organizatorzy zapraszają po dwie / trzy osoby z każdego zespołu do udziału w spotkaniu. Warsztaty są bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o niezwłocznie poinformowanie organizatora, jeśli z powodu wypadków losowych nie będziecie mogli Państwo dotrzeć na warsztaty. 

Szczegółowe informacje wraz z listą uczestników warsztatów zamieścimy na stronach internetowych WDK. Zainteresowanych poinformujemy także telefonicznie. 

Zapraszamy serdecznie na warsztaty i prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 18 marca 2014 r. na adres: 

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego 

ul. Ściegiennego 2 

25–033 Kielce

lub e-mail: pkalinowska1@wp.pl 

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 136, 41 36 55 131.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 106
Realizacja nbStudio