Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Konie w obiektywie

2010/08/13

Michałowskie konie czystej krwi arabskiej w całej krasie i w historycznych inscenizacjach można podziwiać na wystawie fotograficznej w holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

„Świętokrzyskie – Kraina Pięknych Koni” to tytuł wystawy michałowskich ogierów i klaczy w obiektywie Agnieszki Markiton i Anny Klikowicz z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Fotografie powstały podczas imprezy zatytułowanej "Z orężem przez wieki", czyli wielkiej parady wojsk historycznych, która odbyła się na terenie stadniny w Michałowie 20 czerwca br. Grupy rekonstrukcyjne biorące udział w widowisku defilowały po podoku, wcielając się m.in. w rycerzy, husarię, piechotę i ułanów. Konie czystej krwi arabskiej prezentowały swoje walory, dzięki którym zdobywają tytuły czempionów na międzynarodowych i ogólnopolskich pokazach. Ekspozycję można oglądać na holu dolnym WDK. Wstęp bezpłatny.

Źródło: www.pik.kielce.pl

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 855
Realizacja nbStudio