Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Czysty akord zabrzmiał w WDK

2010/06/28

 

gitara_czysty akord

Podczas tegorocznego Święta Kielc w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego odbył się IV Ogólnopolski Przegląd Kapel Rockowych o ,,Czysty akord”.
Przegląd Kapel Rockowych, pod istniejącą kiedyś nazwą ,,Ring-owisko”, po raz pierwszy został zorganizowany w 2004 r. Dwa lata później organizatorzy postanowili nadać przeglądowi rangę konkursową i ogólnopolską, zmieniając jednocześnie jego nazwę na Ogólnopolski Konkurs Kapel Rockowych o ,,Czysty akord”. W 2008 r. konkurs został wpisany w kalendarz imprez organizowanych w ramach Święta Kielc. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Tomasz Irski z Działu Artystycznego WDK w Kielcach, niegdyś zasiadający za perkusją rockowego zespołu. Przegląd ma charakter konkursowy. Biorą w nim wziąć udział zespoły prezentujące muzykę rockową.
IV Ogólnopolski Przegląd Kapel Rockowych o ,,Czysty akord” odbył się w WDK w piątek, 25 czerwca. Podczas konkursu zaprezentowało się sześć zespołów. III miejsce zajęły grupy INSANE z Oksy oraz D.N.A. z Kielc. II miejsce zdobył zespół RADIATORS ze Stąporkowa. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu okazała się formacja THE LIVERY z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru był kielecki muzyk Piotr Restecki, który gra na gitarze akustycznej.

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD RADY ARTYSTYCZNEJ

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 191
Realizacja nbStudio