Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

9 grudnia - otwarcie wystawy PUZDERKOWE ZAUROCZENIE

2013/12/03

W najbliższy poniedziałek – 9 grudnia o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie wystawy "Puzderkowe zauroczenie", które odbędzie się w holu dolnym WDK.

Kielczanie Janina i Stanisław Dzikowscy zaprezentują Państwu swoją bogatą kolekcję porcelanowych i ceramicznych ozdobnych puzderek przywiezionych z różnych zakątków świata.

Pasja państwa Dzikowskich zaczęła się 21 lat temu, kiedy to pan Stanisław przebywający na misji wojskowej w byłej Jugosławii dostał w prezencie od zaprzyjaźnionego Serba 4 małe porcelanowe puzderka. Po powrocie podarował je żonie. Panią Janinę zachwyciło ich piękno i precyzja, z jaką zostały wykonane. I tak zaczęła się ich wspólna pasja.

Obecnie w kolekcji państwa Dzikowskich znajduje się ponad 600 puzderek. Ich zbiory stale się powiększają.

Będą wyeksponowane w holu dolnym WDK do 12 stycznia 2014 r.

"Puzderkowe zauroczenie" - Janina i Stanisław Dzikowscy opowiadają o swojej wyjatkowej kolekcji

 

Puzderkowe zauroczenie

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 16
Realizacja nbStudio