Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wakacyjne Podróże Filmowe

2010/06/29

 

wpf_logo_kino_2010

 

Szanowni Państwo!


Na  okres wakacji kino WDK przygotowało dla Państwa przegląd filmowy, który pojawił się wiele lat temu na mapie filmowej Krakowa. Projekcje siódmej już edycji Wakacyjnych Podróży Filmowych, oprócz kina WDK zagoszczą w krakowskich kinach Agrafka, kinie Na Tarasie, Mikro i kinie Sokół w Nowym Sączu. W programie dużo dobrego kina w znakomitej cenie. 10 tygodni podróży to kilkaset projekcji filmów z całego świata podzielonych według klucza geograficznego, każdy tydzień to spotkanie z kinematografią innego kraju głownie europejskiego, choć odwiedzimy także inne kontynenty. Wśród tytułów odnaleźć można zarówno propozycje z ostatniego sezonu kinowego, jak i te nieco starsze.  Jest to więc znakomita okazja aby nadrobić zaległości lub powrócić do tytułów, które zniknęły już z kinowych ekranów lecz pozostały w pamięci. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.podrozefilmowe.pl oraz stronach kin biorących udział w projekcie.
Każdy bilet tylko 5zł!!!

Organizatorzy :
kino WDK / kino Agrafka / Fundacja Wspierania Kultury Filmowej CYRK EDISON / ART KINO / DKF "Rozpięci".

Patronat medialny:
KARNET / Radio Kraków Małopolska / Dziennik Polski / Kulturatka.pl / GoCity.pl

Przegląd zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmoteki Narodowej. Oto jak przedstawia się kielecka mapa WAKACYJNYCH PODRÓŻY FILMOWYCH (9 tygodni):

2-5 lipca: WITAMY W POLSCE
9-12 lipca: SŁONECZNA PODRÓŻ DO HISZPANII
16-19 lipca: PEŁNA PRZYGÓD PODRÓŻ PO AZJI
23-26 lipca: FRANCUSKIE PEJZAŻE
30 lipca-2 sierpnia: Z WIZYTĄ U POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW
6-9 sierpnia: PRERIE I BEZDROŻA AMERYKI
13-16 sierpnia: WŁOSKIE WAKACJE
20-23 sierpnia: ODROBINA LENISTWA NA WYSPACH BRYTYJSKICH
27-30 sierpnia: OBRAZKI Z ROSJI

Do zobaczenia w kinie!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 23
Realizacja nbStudio