Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Oscar Williams Jr. and Perfected Praise w WDK

2010/06/28

gospel_impres_1

Zespół Oscar Williams Jr. and Perfected Praise przyjeżdża z muzyką gospel do Warszawy, Kielc i Krakowa.

Doceniony wieloma nagrodami kwartet gospel będzie mieć swoją trasę koncertową w Polsce 1-5 lipca aby bawić lokalną publiczność ich różnorodnymi stylami muzycznymi i uświetnić obchody amerykańskiego święta 4 Lipca. Oscar Williams Jr., Thelma Guyton, Tracy Smith and Meaghan Williams pochodzą z St. Louis, Missouri, w Polsce zaśpiewają na koncertach w Warszawie, Kielcach i Krakowie w ramach programu Rhythm and Road: American Music Abroad. Trasa koncertowa zespołu współorganizowana jest przez Jazz at Lincoln Center, Biuro Edukacji i Kultury Departamentu Stanu, Ambasadę U.S.A. w Warszawie oraz Konsulat Generalny w Krakowie.
Zespół Oscar Williams Jr. and Perfected Praise inspiruje się takimi artystami jak Wynton Marsalis, Erykah Badu, Brandy, Whitney Houston, Cecilia Beasley, Tramaine Hawkins, a ich brzmienie to kompilacja muzyki gospel, jazz, brzmień operowych, soulu i muzyki country, które tworzą tygiel muzyki eklektycznej. W Polsce zespół wystąpi między innymi z utworami Edwina Hawkinsa, Kirka Franklina, Duke Ellingtona i Andrei Crouch.
Zespół łączy różnorodność talentów i stylów które zbiegają się w niecodzienne melodyczne brzmienie. Oscar Williams Jr. and Perfected Praise występowali w Watykanie dla Papieża, koncertowali z międzynarodową gwiazdą pop Elisą oraz występowali ze zwycięzcą GRAMMY® Jasonem Mrazem. Koncertowali również w Stanach Zjednoczonych i Europie, między innymi w Szwajcarii, we Włoszech, Niemczech, Republice Czeskiej, a ostatnio w Libanie.

Data: 03.07.2010
godz. 17:00
Miejsce: Sala widowiskowa
Organizator: WDK

  gospel_impres_logo2 gospel_ipres_logo3

gospel_impres_logo1

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 16
Realizacja nbStudio