Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy do udziału w III Regionalnym Przeglądzie Gadek TOTO NASE LUDOWE GODANIE

2013/11/06

Wojewódzki Dom Kultury i Starostwo Powiatowe zapraszają urodzonych gawędziarzy do udziału w III Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie", który odbędzie się 15 grudnia 2013 roku w WDK. Początek o godz. 9.00.

Przegląd skierowany jest do osób dorosłych potrafiących prezentować ciekawe teksty w gwarze. Uczestnicy zmagań konkursowych powinni przedstawić teksty, które nigdy wcześniej nie były prezentowane, publikowane i poddane ocenie jury. Tematyka tekstów jest dowolna, ważne jest, aby uwzględniały one dawne ludowe tradycje regionalne. Czas występu nie może przekroczyć 15 minut. Kryteria, którymi jury będzie się kierowało w ocenie prezentacji, oraz wszystkie inne informacje przydatne uczestnikom konkursu zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Więcej informacji o III Regionalnym Przeglądzie Gadek "Toto nase ludowe godanie" można uzyskać, dzwoniąc do Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK pod numer: 41 36 55 136.

Kartę zgłoszenia oraz teksty konkursowe w postaci wydruku (ewentualnie z dołączoną płytą CD lub DVD) należy przesłać do 3 grudnia 2013 r. na adres:

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
ul. Ściegiennego 2
25–033 Kielce

Honorowy patronat nad konkursem objęli Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Zdzisław Wrzałka, Starosta Kielecki.

 

Regulamin s. 1

Regulamin s. 2

Karta zgłoszenia

 

Toto nase 2013 plakat

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 174
Realizacja nbStudio