Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Skład Rady Artystycznej XIX festiwalu im. Henryka Morysa

2013/10/30

Znamy już skład Rady Artystycznej XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa, który – przypomnijmy – w tym roku odbędzie się w WDK w dniach 22–24 listopada.

Przewodniczącym Rady Artystycznej został Jan Wojdak – piosenkarz i kompozytor, lider zespołu Wawele, z którym rozpoczął współpracę w 1971 r. Założyciel takich formacji wokalno-instrumentalnych jak: Duchy, Wawelskie Smoki, Górale. Jan Wojdak za swoją wyjątkową działalność artystyczną został nagrodzony (m.in.) Złotym Krzyżem Zasługi (decyzją Prezydenta RP). Jest także kawalerem Orderu Uśmiechu za działalność koncertową kierowaną do dzieci ("Tęczowe Piosenki").

Oprócz Jana Wojdaka, w Radzie Artystycznej festiwalu zasiądą:

  • Agnieszka Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, laureatka wielu konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
  • Marek Fijałkowski – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, grający w zespołach Homo Homini i Arianie. Uhonorowany odznaką Przyjaciel Dziecka.
  • Wojciech Stachurski – tekściarz, muzyk, kompozytor, producent muzyczny, pedagog, animator kultury, członek zwyczajny ZAiKS.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 64
Realizacja nbStudio