Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Norwegowie w Busku

2010/06/10

tance_ludowe_logo

Wizyta grupy norweskich artystów w Busku Zdroju to kolejne działanie zrealizowane w ramach projektu „Tańce ludowe dawniej i dziś, wymiana kulturalna i współpraca ekspertów w dziedzinie tańca i muzyki ludowej Polski i Norwegii”.

Młodzi norwescy tancerze i muzycy wystąpili podczas XXXIV Buskich Spotkań z Folklorem. Organizowany w dniach 5-6 czerwca 2010 Festiwal zgromadził najlepszych świętokrzyskich wykonawców muzyki ludowej – solistów wokalistów, instrumentalistów, kapele, zespoły śpiewacze oraz zespoły pieśni i tańca. Poprzedzone eliminacjami rejonowymi w trzech miastach na terenie województwa, Buskie Spotkania z Folklorem pozwoliły zapoznać się z najwartościowszymi prezentacjami ludowych muzyków i tancerzy. Tegoroczną edycję wzbogacił udział norweskich wykonawców tradycyjnych tańców i muzyki ludowej.

 

...więcej

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 49
Realizacja nbStudio