Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

22 października zapraszamy na śpiewogrę performance JEDNAK MAM TĘ NADZIEJĘ

2013/09/16

22 października o godz. 11.00 Teatr Promocji Poezji Kraków i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zapraszają Państwa do Sali Widowiskowej WDK na śpiewogrę performance "Jednak mam tę nadzieję", zrealizowaną na podstawie twórczości Jana Kochanowskiego.

"Jednak mam tę nadzieję" to spektakl zrealizowany w konwencji talk show, w którym dziennikarka (Barbara Wrońska) spotyka się ze współczesnym "poetą o duszy rockmana" (Szczęsny Wroński), by porozmawiać z nim o poezji Jana Kochanowskiego - wykazać, że jego poezja jest "wiecznie żywa". W trakcie wywiadu pojawiają się współczesne konteksty, zarówno literackie, jak i społeczne, polityczne, obyczajowe, moralno-etyczne, religijne, co w zderzeniu z pieśniami, fraszkami, trenami buduje postać poety, którego głos, mimo upływu blisko pięciu stuleci, brzmi wciąż niezwykle aktualnie i wszechstronnie – znacząco i pogłębiająco dotyka każdej dziedziny życia.

Spektakl pełen jest niespodzianek, teatralnych scen, oraz interaktywnego udziału publiczności. Zawiera w sobie elementy performance, happeningu i kabaretu opartego o tożsamość występujących na scenie artystów, co podnosi autentyczność i atrakcyjność przekazu. Oczywiście inspiracją jest renesansowa, w pełni europejska postać i filozofia Mistrza z Czarnolasu.
Dynamiczna, współcześnie brzmiąca muzyka, w wykonaniu charyzmatycznych artystów (Roch Dobrowolski, Michał Zapała) stwarza dobry klimat dla odbioru literatury.

Przestrzeń muzyczna przedstawienia spięta jest klamrą najpiękniejszych, skłaniających do zasłuchania i refleksji pieśni: "Nie porzucaj nadziei" i "Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary?".
     
"Jednak mam tę nadzieję"
Scenariusz i reżyseria: Szczęsny Wroński
Współpraca: Małgorzata Kaczmarek Barbara Wrońska
Muzyka: Michał Zapała
Współpraca: Roch Kowalski
Występują: Barbara Wrońska, Szczęsny Wroński,
Roch Dobrowolski – wiolonczela, Michał Zapała – gitara i śpiew
WDK Kielce, Sala Widowiskowa, 22.10.2013 r., godz. 11.00
Cena biletów: 15 zł

Zapraszamy!

Tekst: Małgorzata Kaczmarek

 

Kochanowski - spiewogra - plakat

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 2
Realizacja nbStudio