Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy na XIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie do Bogorii

2013/09/06

8 września w Bogorii w powiecie staszowskim odbędą się XIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Na gości święta plonów czeka wiele atrakcji związanych z tradycją dożynkową. W programie imprezy zaplanowano także (m.in.) koncert zespołu "Baciary" z Podhala, pokaz sztucznych ogni i występ zespołu "Standard".

XIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie w tym roku odbywają się w Bogorii. Rozpoczną się o godz. 11.45 korowodem dożynkowym, który przejdzie trasą prowadzącą z Zespołu Placówek Oświatowych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii.
O 12.00 w sanktuarium rozpocznie się uroczysta dożynkowa msza święta. Ok. 13.15 zaplanowane jest uroczyste poświęcenie wieńców dożynkowych.

Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na teren Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bogorii. Tam odbędzie się część obrzędowa uroczystości, m.in. ok. 13.50 - polonez chłopski "przodownic", 14.05 - ośpiewanie wieńców, ok. 14.50 - obtańczenie wieńców.

Po zakończeniu tej części dożynek zaplanowana jest część rozrywkowo-artystyczna, m.in. ok. 15.30 - "Świętokrzyskie granie", czyli występy zespołów towarzyszących delegacjom powiatów oraz zespołów z Wojewódzkiego Domu Kultury: Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce" oraz zespołu "Uśmiech". Ok. 17.45 rozpocznie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz z Mażoretkami z OSP w Mykanowie, ok. 18.15 - pokaz specjalny musztry paradnej oraz gier i zabaw jazdy polskiej w wykonaniu Kieleckiego Szwadronu Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich, ok. 18.45 - "Gospodarski Gościniec" - program estradowy w wykonaniu zespołów "Diabliki" i Teatru Muzycznego 4H "Iskra".
O 20.00 rozpocznie się blok "W folkowych rytmach", w trakcie którego wystąpi zespół "Baciary" z Podhala. Później goście imprezy będą mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni i wziąć udział w dożynkowej zabawie ludowej z zespołem "Standard".

Serdecznie zapraszamy!

W programie dożynkowym udział wezmą:

 • reprezentacyjne kapele i zespoły śpiewacze ze świętokrzyskich powiatów (wchodzące w skład delegacji powiatowych),
 • Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13.Pułku Ułanów Wileńskich,
 • kapele i zespoły ludowe ziemi świętokrzyskiej,
 • Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki z Mykanowa, 
 • Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,
 • "Uśmiech" - Świętokrzyski Klub Dzieci Specjalnej Troski z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach,
 • "4H Iskra" – dziecięcy zespół teatru rozrywki z Ożarowie,
 • "Diabliki" z Nowej Słupi,
 • zespół "Baciary" z Podhala,
 • zespół "Standard",
 • kapele ludowe - laureaci Buskich Spotkań z Folklorem oraz zaproszone zespoły z europejskich miast partnerskich.                   

 

Dozynki 2013

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 23
Realizacja nbStudio