Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

12 września - otwarcie wystawy mozaik artystycznych

2013/09/05

12 września o godz. 18.00 zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na otwarcie wystawy mozaik artystycznych grupy Renbar Mosaics, zatytułowanej "Niepoznani". Na wystawie oprócz prac grupy zostaną zaprezentowane fragmenty mozaik wykonanych przez uczestników warsztatów kreatywności, które odbyły się 6 sierpnia.

6 sierpnia uczestnicy warsztatów poświęconych antycznej technice mozaiki dowiedzieli się, czym jest gramatyka mozaik oraz jakich technik i narzędzi używano w dawnych czasach przy realizacjach charakterystycznych dla wczesnochrześcijańskiego okresu bizantyjskiego.
Program warsztatów przewidywał również realizację rekonstrukcji fragmentów mozaiki podłogowej odnalezionej w jednej z kamienic krakowskiego Śródmieścia.
Każdy chętny mógł wziąć udział w integracji lagun (brakujących fragmentów mozaiki) oraz ułożyć fragment złotego szlaku, który zaprezentowany będzie na wystawie w Sali Kominkowej WDK.

Prace zespołu Renbar Mosaics i uczestników warsztatów będą wyeksponowane w Sali Kominkowej do 26 września. Można je będzie oglądać w godzinach pracy WDK.

 

Renbar - wrzesien 2013 - plakat

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 16
Realizacja nbStudio